Laurynos ir Ąžuolo tradicinės krikštynos

2016 Bir 12,Krikštynų dekoravimas0 comments

Laurynos ir Ąžuolo tradicinės krikštynos

Gyvenant išmanių technoligijų amžiuje, tikrai ne vienas, nori atsisukti į savo tadicijas, šaknis ir lietuviškumą. Tai tikri jausmai, mūsų papročiai, natūralūs audiniai, žemės spalvos ir visa tai kuo mes esame giliai širdyje.

Mano asmeninėje bibliotekoje yra nemažai literatūros šia tema. Pati esu daug skaičiusi apie šias tradicijas, papročius. Todėl dekoruoti tokią temą vienas malonumas, kai tai taip artima tau yra pačiai.

Vieną vasaros šeštadienį tokias krikštynas ir dekoravau. Krikšukų tėvelių noras buvo – tradicinės krikštynos. Buvo daug lino, nėrinių. Į vazas merkėme tai kas žydi ir auga mūsų pievose: ramunes ir rugius.

Pasirinktą temą išlaikėme nuo pat pradžių t.y. nuo pakvietimų svečiams. Tekstas lape buvo apgaubtas lino audiniu, įdėtas į popierinę dėžutę, o ši perrišta nėriniu ir dekoruota rugio šakele.

Pakvietimas į krikštynas rankų darbo
Retro pakvietimas į krikštynas rankų darbo
Krikštukų rūbai buvo iš lino, dekoruoti nėriniais. Kad atsirastų kontrastas tarp berniuko ir mergaitės rūbų, skyrėsi dekoratyvinių nėrinio juostelių spalvos: mergaitės balta, berniuko rusva. O kad dar labiau pabrėžtume tautiškumą, mergaitės krikšto skraistę dokoravome gintaru.

Salės puošybai naudojome natūralias žemės spalvas: baltą, rusvą, žalsvą. Tik desertiniam stalui įvedėm spalvos gyvumą: melsvą ir ružavą, kad pabrėžtume jog tai berniuko ir mergaitės krikštynos.

O jei dar išvardinti kiek prietarų ir papročių krikštijant tradiciškai vaikutį yra, tai tikrai atrastumėt daug naujo, įdomaus ir smagaus šiais laikasi, kas tikrai praturtintų jūsų šventę.

Jei ir tu norėtum krikštynų savo mažyliui su papročiais, juk žinai, kad visada gali kreiptis į AstaDeco.

Krikštynų bendro stalo dekoravimas
krikštynų palinkėjimų stalas
Krikštynų sūraus stalo dekoras
Kūrybinė grupė:

Dekoracijos: Asta Deco
Foto: Foto gilės

Tau patiks…

Jūrinio stiliaus krikštynos

Jūrinio stiliaus krikštynos

Jūrinio stiliaus krikštynos Krikštynos jūrine tematika per Jūros šventę Klaipėdoje – kas galėtų būti tobuliau, kai net pats miestas, pasipuošęs dryžiais, laukia svarbiausios šventės metuose? Šeima ne veltui pasirinko krikštynas jūrine tematika. Šeimos tėtis –...

Krikštynų idėjos: supamas arkliukas ir aš

Krikštynų idėjos: supamas arkliukas ir aš

Krikštynų idėjos: supamas arkliukas ir aš Vaikystė dažnai asocijuojasi su SUPAMU ARKLIUKU: nejauti kojom žemės, bet sėdi tvirtai ir skrendi, plaukai plazdena vėjyje. Kas tai? Tai vaikystės džiaugsmas ir nerūpestingumas. Todėl jis taip mėgstamas krikštynose ir vaikų...

Krikštynų dekoravimas: supamas arkliukas

Krikštynų dekoravimas: supamas arkliukas

Krikštynų dekoravimas: supamas arkliukas Labai graži, vaikiška krikštynų tema – SUPAMO ARKLIUKO. Kadangi krikštynos berniuko, spalvinę tematiką pasirinkome švelniai mėlyną ir derinome ją su balta, late ir aukso spalvomis. Aukso spalva buvo pasirinkta pagal šventės...